İlanım Neden Reddedildi?

İlanım Neden Reddedildi?  
İlanlarınız, ilan editörlerimiz tarafından titizlikle incelenir ve ilan verme kurallarına uygun bulunmayan ilanlar reddedilir.  İlanınızın neden reddedildiğine dair detaylı bilgi içeren mesaja profilinizden ulaşabilirsiniz. 
İlan yayınlama aşamasında en sık karşılaşılan hatalar aşağıdaki gibidir. İlanlarınızı bu noktalara ve İlan Verme Kurallarına uygun olarak hazırlamanız, ilan bakanlara ulaşma sürenizi kısaltacaktır. 
Açıklama alanına veya ilan görsellerine telefon numarası yazmak; jodmarket.com da yayınlanan ilanlarda verilen telefon numaraları doğrulanmaktadır. Doğrulama işlemi hem telefonun geçerliliği hem de alıcı ve satıcının güvenli bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak için yapılmaktadır. Bu nedenle İletişim Bilgileri alanı dışında (açıklama alanı, ilan görselleri vb.) telefon numarası yazılmaması ilanınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacaktır. 
Birden fazla ürünü aynı ilan içinde yayınlamak;  Yayınlamak istediğiniz ilanda yer alan ürünün cinsi/türü aynı olsa bile boy, renk, ölçü gibi ayırt edici özellikleri varsa her özellik için ayrı bir ilan girmeniz gerekir. 
Ürünlerinizi ayrı ilanlarla tanıtmanız, ilanlarınızın daha hızlı yayınlanmasını sağlayacağı gibi, kullanıcıların satın alacağı ürüne kolaylıkla karar vermesine ve ürün yelpazenizin genişleyerek daha fazla görüntülenmesine de yardımcı olur. 
Hatalı kategoride ilan yayınlamak; jodmarket.com'da ilan bakanların doğru ilana ulaşabilmesi için ve ilanda yer alan ürün/hizmet hakkında daha detaylı bilgi alabilmesi için ilanlar belirli kategorilerde yayınlanmaktadır. İlanınızı uygun kategoride hazırlamamanız durumunda ilanınız reddedilir. 
Doğru kategoriyi belirlemek için satmak/kiralamak istediğiniz ürünü jodmarket.com’da arayarak, ilanınızın kategorisini, aynı ürüne ait yayınlanmış bir ilanın kategorisiyle aynı  olacak şekilde düzenleyebilirsiniz. 
Hatalı/eksik kimlik bilgileri ile ilan yayınlamak; jodmarket.com'da yayınlanan ilanlar kullanıcıların isimleriyle ile yayınlanır. Bu nedenle ad-soyad bölümünde ad-soyad  yer almayan ilanlar reddedilir. 
Ad-soyad bilgilerinizi size özel kullanıcı panelinden kaydedebilirsiniz. 
Hatalı fiyat belirleme veya açık arttırma formatında ilan yayınlamak; jodmarket.com’da fiyatı piyasa koşullarına göre eksik, hatalı veya gerçek fiyat olmadığı izlenimi uyandıran, fiyat bölümünde ‘’Temsili Fiyat’’ ibaresi bulunan veya "Açık Artırma" formatlı ilanlar, ilan bakanları yanıltabileceği için yayınlanmamaktadır. 
İlan Verme Kuralları için tıklayınız.